قیچی هرس

5 نکته برای خرید قیچی باغبانی مناسب

قیچی باغبانی یا قیچی هرس وسیله است دستی که برای بریدن و هرس درختان و گیاهان استفاده میشود.

انتخاب یک قیچی خوب رابطه مستقیم با کارایی و میزان خستگی شما دارد.

اگر شما در سال تنها یک درخت هرس میکنید شاید انتخاب یک قیچی خیلی عالی برای شما مهم نباشد ولی اگر باغبان، کشاورز یا هرس کار هستید انتخاب یک قیچی باغبانی حرفه ای برای شما ضروری است.

گاهی ممکن است در طول روز ساعت ها با قیچی خود هرس انجام دهید.

بریم در ادامه 5 نکته مهم که در هنگام خرید قیچی باغبانی باید به ان توجه کنید را بررسی کنیم.

1- کیفیت قیچی باغبانی

کیفیت ساخت و آلیاژ قیچی باغبانی بسیار مهم است زمانی که شما شاخه های محکم درختان را برش میدهید نباید قیچی بشکند و زود کند شود.

قیچی های معروف مانند آرس و فیلکو از بهترین آلیاژ ها ساخته میشوند. جنس تیغه آنها از فولاد می باشد و دسته ها از آلومینیوم با کیفیت یا پلاستیک ساخته می شود تا در عین سبک بودن بسیار محکم باشند.

 

2- وزن قیچی باغبانی

شما ممکن است در طول روز ساعت ها با قیچی باغبانی کار کنید و اگر وزن قیچی هرس سنگین باشد دست زودتر خسته خواهد شد و ممکن است به دست شما آسیب برسد. قیچی های حرفه ای معمولا وزن متعادلی دارند تا بیشترین کارایی را داشته باشند.

تعادل و پخش شدن وزن در تمام قسمت های قیچی نیز بسیار مهم است. عدم تعادل وزن در قسمت جلو و عقب قیچی باغبانی باعث میشود دست زودتر خسته شود.

3- دسته ارگونومیک

دسته بخش بسیار مهمی از یک قیچی باغبانی است که رابطه مستقیمی با کارایی و خستگی دارد. دسته قیچی های حرفه ای با توجه به شکل دست و زوایای ماهیچه ها و انگشتان ساخته میشوند.

دسته ها باید با روکش ضد لغزش پوشانده شوند تا در هنگام کار قیچی از دست سر نخورد.

4- اندازه دست

اندازه مناسب قیچی بسیار مهم است اگر دست شما بزرگ است شاید یک قیچی باغبانی با سایز کوچک به درد شما نخواهد خورد و برعکس. قیچی های باغبانی در سه سایز تولید برای سایز دست های بزرگ، متوسط و کوچک.

بر روی بسته بندی قیچی های هرس معروف اندازه دست نوشته می شود.

همچنین قیچی های حرفه ای هم مخصوص چپ دستان و هم مخصوص راست دستان تولید می شوند.

 

5- قیمت قیچی باغبانی

شاید قیمت یک قیچی باغبانی حرفه ای زیاد باشد ولی با خرید یک قیچی باغبانی معروف سال ها نیاز به خرید دوباره قیچی نخواهید داشت. این قیچی های حرفه ای از آلیاژ ها و مواد با کیفیت ساخته میشوند.

و برای ساخت آنها با دقت زیاد ساعت ها وقت تلف می شود.

 

بهترین برند های قیچی باغبانی دنیا کدامند؟

از معروفترین و بهترین شرکت های تولید کننده قیچی باغبانی حرفه ای در جهان میتوان به فلکو یا فیلکو سوئیس، آرس ژاپن، آلتونا اسپانیا، باهکو فرانسه، فیسکارس فنلاند اشاره کرد.

 

آیا این قیچی ها را در ایران میتوان تهیه کرد؟

مدل های تقلبی زیادی از این قیچی ها در بازار موجود است ولی تقریبا تمام نمونه های اصلی این برندها را در ایران میتوان تهیه کرد. از مراکز معتبر و شناخته شده فروش قیچی های باغبانی اصلی میتوان به سایت میهن کاکتوس و ایران فلکو اشاره کرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
09121064980